2022 Yengeç Dolunayı Etkisi


18 Ocak Salı günü İstanbul saati ile 02:51 ‘de Yengeç Dolunay’ı gerçekleşiyor olacak. Ve iki hafta boyunca gündemimiz uluslararası konular, eğitim, yüksek öğrenim, dış işleri , deniz trafiği, farklı kültürler yanı sıra sosyal medya , haberleşme, yakın çevre, akrabalar , kardeşler ve ticarete bağlı konular gündemiz oluyor olacak.

Yengeç Dolunay’ı beraberinde Kuzey Ay düğümü Boğa Burcuna , Güney Ay düğümü ise  Akrep Burcuna geçiyor olacak. Ve 1,5 yıl boyunca boyunca maddi ve manevi  konularda bizleri sınavlara tutuyor olacak. Boğa Burcunda Kuzey Ay Düğümü  istek ve arzularımızı tek etiklerken Akrep Burcundaki Güney Ay düğümü ise krizlerimizi , kendimizi sabote ettiğimiz ve değişime direnç gösterdiğimiz alanlara ışık tutuyor olacak.

Ay düğümlerin burç değiştirmesi İnanç , diğer kültürlerin araştırarak , başka düşüncelere de anlayışlı olmamız gerektiğini vurguluyor. Aynı zaman bilgilenip bilgilerimizi günlük yaşantımıza katarak çevremiz ile paylaşıyor olmamız önem kazanıyor olacak.
Yasa ve kanunlar önem kazanıyor. Aynı zaman da 26 Temmuz’da Kuzey Ay düğümü Uranüs ile 15 yılda bir gerçekleşecek aynı hizaya gelmesi ile toplum kuralları ile özgürlük yenilik arzusu , görüşler arasında denge sağlıyor olacak. Bizlerin büyümesini  engelleyen toplumsal değişimi destekleyen özgürlük duygusunun tırmandığı transit meydana geliyor olacak.

Yengeç Dolunay’ında  Ay ile Plüton’un karşıtlığı eşlik etmesi muazzam bir güç dürtüsünü açıya çıkarıyor olacak. Bizlere güç kullanma dürtüsünü ön plana çıkarması ile güçlü insanlara karşı kıskançlık ve çekememe dürtüsünü de fazlalaştırıyor olacak.
Yengeç Dolunay’ın sizleri daha  güçlü hissetmenize , istek ve arzularımızı yeniden yapılandırma da sizlere extra güç dürtüsü veriyor olacak. Ve sizi hedeflerinize veya hayallerinizden alıkoyan fazlalıkları Yengeç Dolunay’ın etkisi ile sonlandırmanızı kolaylaştıracak .

Yengeç Dolunay’ının ana temasına bakarsak  kontrol etmeyi bırakmayı ve tevazu sahibi olmak yollunda bizlere ışık tutuyor olacak.
Yengeç Dolunay’ına 14 Ocak itibariyle retro hareketine başlayan Merkür eşlik ediyor  olacak . Bu da bizlere iletişim konusunda kendimizi ifade etmekte zorlanama , yanlış anlaşılma ve anlama konularının da hakim olacağını göz önünde bulundurarak iletişim dilimizi olumlu yönde kullanmaya özen gösterimizi hatırlatmak isterim.
Sosyal medya ile ilgili sorunlar , kısıtlamalar da Yengeç Dolunay’ı itibariyle gündemimiz olabilir. Ticari konularla ile ilgili evraklar veya sözleşmeler de oluşumunda zorlanmalar da yaşanabilir.

Aynı zaman da  Türkiye ‘ye liderlerin güç savaşları da her zamankinden fazlasıyla gündem konumuz olacak gözüküyor.
Yengeç Dolunay’ında eski eşler ile sorunlar yeniden gündeminiz olabilir. Aniden Türkiye’ye tarafından tanınan bir çiftin  ilişkisi ile yaşadığı düşmanca sorunlara skandal konularına da tanık olabiliriz.

Yengeç Burcu Dolunay’ı  duygularımızda   her şeyden kopup uzaklaşmak bir taraftan da bulunduğumuz yerde olmak arasında çelişkili  duygusal gel-gitlerin yoğun hissedildiği bir dolunay bizlere eşlik ediyor olacak.
Gökyüzü transit etkisi ile  iki hafta boyunca yurt dışı arkadaş edinme , farklı kültürler ve inançlarla ilgili konular  trafiğiniz de artışlar söz konusu olabilir.
Yengeç Burcu Dolunay aynı zaman aile , aile büyükleri,  ebeveyneler ile ilgili güçlüklerin  ve sağlık sorunlarının ortaya çıkacağı olasığını gösteriyor.

Yengeç Dolunay’ı aile , yuva ve kendimiz ile ilgili sorunları yeniden gündemize getirerek bizleri o alanlarımızı daha güçlendirmemize katkı sağlıyor olacak.

Yengeç Dolunay’ı çalışma alanında, rutinlerimiz de , sağlık çalışanlarımız ve ülkenin yiyecek rezerveleri ile ilgili özgürlüktük, isyan ve baş kaldırışları da tetikliyor olacak.
Türkiye ‘ye gündeminde aşırı baskı sonrası depresyona giren sinir krizi geçiren insanların  haberlerini fazlasıyla gündemde görebiliriz.
Yengeç Burcu Dolunay’ında sağlık açısından baktığımızda  bacaklarınıza , ruhsal durumunuza , hamilelikle ilgili  sorun ve kayıplara kırıklara ve ani gelişecek kazalara karşı hassiyetimiz artacak gözüküyor.

Maddi ve gelir imkanlarımız açısından da Türkiye’yi bitmek tükenmek bilmeyen para nakit gelir akışlarda  kayıp , zorlanmalar ve bundan kaynaklı tartışmaların daha fazla yükselebileceği olasılığı yüksek gözüküyor.
Ve ortaklaşa  gelir ,  gayrimenkul  kıymetleriniz veya sigorta , vergi gibi konular aniden şaşırtıcı bir şekilde hiç ummadığınız kişilerden alacağınız  haince davranış yüzünden gündem konunuz olabilir.

Özellikle de ekonominin nabzını tutan bayanların alım gücü azalması ile ilgili öfke, tartışmalar ve seslerini yükselmesi  yanı sıra gündeme hiç daha önce tanık olmadığımız nakit akışı ile ilgili bir dava konusunda girişimcide duyabiliriz. Yurt dışında aynı konular ile haberlere de tanık olma ihtimalimiz yüksek.

17 Ocak  ve 31 Ocak arası  elektirik veri kaybı , elektirik kazalarına ve yangınlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Türkiye açısında iki hafta içinde yüksek elektirik faturalarına karşı yapılandırma veya ödeme de iyileştirme kararları da aynı zaman da duyabiliriz.
ilişkiler açısından ise daha  uyumlu  süreçler içerisine girdiğimizi  ve eski  ilişkilerin yeniden gündemiz olacağının da altını çizmek isterim.
Ve Merkür ve Venüs retro ile gelen retro ile yeniden gider.

17 Ocak  ve 31 Ocak arası  gökyüzü hareketlerine bakıyor olursak  21 Ocak itibariyle Güneş Kova Burcuna geçiyor ve Kova mevsimini başlangıcı da diyebiliriz. Güneş Kova Burcunda ilerlerken toplumsal bilinç içinde yenilikçi ruhlarımızı ortaya çıkarmamız da bizleri destekliyor olacak.
19 Şubat 2022 güne kadar Güneş Kova burcunda yolculuğuna devam ediyor olacak. Devrim ve Özgürlüğü simgesi olan Uranüs gezegenimiz de 19 Ocak’ta S durağan konum sonrası 20 Ocak itibariyle Boğa Burcunda düz hareketini başlıyor olacak. Özgürlük ve devrim ruhsal uyanma konuları daha kolay ve güçlü bir şekilde açığa çıkıyor olacak.
19 Ocak günü ani kazalara , elektirik ile ilgili çıkabilecek kaza ve patlamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. 30 Ocak günü  Venüs Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor olacak.  Venüs gezenin düz hareketi sizlere ilişkileriniz de , nakit gelir akışınız , ticari işleriniz de biraz daha rahat nefes almanıza katkı sağlıyor olacak.
17 Ocak  ve 31 Ocak arası  kritik günler açısından ayın 24 ve 25 Ocak tarihlerine biraz daha gergin , tartışmanın yüksek olduğu enerjiler olası gözüküyor.

 

Youtube Kanalımdan dinlemek için tıkla , beğen ve abone ol !     

17 Ocak  ve 31 Ocak arası  Ay boşluk tarih ve saatleri  bu zaman dilimde kararlar almamaya , başlangıçlar yapmamaya veya önemli toplantılarınızı ertelemenizi tavsiye ederim.

18 Ocak 02:48 ile 07 :01
20 Ocak 11:15 ile 17:00
22 Ocak 22:44 /23 Ocak 01:01
25 Ocak 01:09 – 06:55
27 Ocak 08:27_ 10:33
28 -29 Ocak 21:59 _ 12:57
31 Ocak 07:42 _ 12 :41

Ay boşluk etkisi nedir?  Hayalarımızı nasıl bir etki bırakır?

Ay diğer gökcisimlerinden daha çabuk hareket eden ve 1 burcu 2,5 günde geçer ve diğer gezenlerde birçok açı yapar. Ay boşluk etkisinde olduğumuz günler ise Ve her yeni gün bizleri duygusal anlamda, kararlarımızı, günlük sağlık sorunlarımızı etkiler.
Ay boşlukta iken başka bir burca geçmeye hazırlık yaparken hiçbir açı almadan kalmasına Ay boşlukta diyoruz. Ay boşluk etkisindeyken yeni kararlar almak yerine süregelen işlerimizi tamamlamak, önemli toplantılarımızı ertelemek bizler için daha doğru olur.
Gökyüzü hareketleriyle de birlikte kendimizi gergin, duygularımızı kontrol etmekte zorlandığımız bir gün diyebiliriz. Zıtlaşmaya, tartışmaktan uzak kalınması gereken bir günler diyebiliriz.
Evet kritik bir Yengeç Dolunay’ı bizleri bekliyor. Sonlanma enerjisinin ve yeni ani başlangıçların iyi ve kötünün aynı anda cereyan edecek Dolunay’ın hepimize ve ülkemize kolaylıkla geçmesini temenni ediyorum.

Sevgilerimle;
Astroloji Leyla Cihaner

 

 

255 Views
Paylaş

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla oku